Сьогодні ліси вкривають лише 15.9% території України, в порівнянні із оптимальною лісистістю у 20% відсотків.
У рамках програми Президента України “Зелена країна” за три роки ми плануємо висадити 1 мільярд нових лісів, а за 10 років — збільшити площу лісів на 1 мільйон гектарів.
Відтворення лісів здійснюється на лісових ділянках у порядку відновлення лісів (зруби, згарища, рідколісся, насадження, що загинули тощо), які підлягають залісенню і на землях, що раніше не були зайняті лісом (лісорозведення) та шляхом лісорозведення насамперед на:
Конверсія орних земель в лісові – це найбільш вигідна, із кліматичної точки зору, дія, внаслідок якої зупиняються викиди вуглецю від розорювання та починається поглинання вуглецю лісом. В Україні щонайменше 400 000 га таких земель.
Відтворення лісів підприємствами Держлісагентства здійснюватиметься відповідно до наявного лісокультурного фонду, на землях, які підлягають залісенню та перебувають у постійному користуванні. Таким чином, відтворення лісів буде здійснюватися на території всіх областей України.
Звичайно, ми не збираємося висаджувати ліс на цінних степових ділянках або там, де він рости не буде. Наше завдання – створити нові ліси на практиці, а не на папері. Нам потрібно відновити типові степові байрачні ліси, які мають свій унікальний комплекс рослинного та тваринного світу. Такі плани підтримують не тільки науковці-лісівники, але й науковці-екологи.
Нас часто питають, а як же лісосмуги? Відповідаємо: більшість із них знаходиться на сільськогосподарських землях, тому провідною має бути роль аграріїв та територіальних громад. Лісівники завжди допоможуть досвідом та посадковим матеріалом. За даними експертів, створити треба не менше 600 000 га таких насаджень.