У лісництвах філії “Жовтневе лісове господарство” вогонь охопив площу 207,7 га, з них верхові склали 44 га. Осередки загоряння майже одразу спалахнули у чотирьох різних місцях. Ситуація із гасіння пожежі ускладнювалася детонацією боєприпасів часів ще Другої світової війни, які знаходилися у лісовому масиві. До гасіння пожежі залучено 42 особи з працівників філії ДП “Ліси України” та особовий склад ДСНС України. Наразі пожежа повністю локалізована та контрольована.
Ще одна велика пожежа спалахнула на території філії “Чугуєво-Бабчанське лісове господарство”, вогнем охоплено близько 140 га лісу. Горить хвойний ліс на території ландшафтного заказника місцевого значення “Малинівський”, що значно ускладнює боротьбу з вогнем через непрохідність та захаращеність лісового масиву. Крім того, дана територія є забруднена вибухонебезпечними предметами та може детонувати. Для боротьби з вогняним лихом кинуті всі сили й засоби, залучено 16 працівників та техніку філії, а також служба ДСНС.
Усі випадки лісових пожеж спричинені людським фактором, а саме через спалювання сухої рослинності. Показовою у цьому випадку є пожежа у Таранівському лісництві філії “Зміївське лісове господарство”. Там вогонь поширився від дачного кооперативу. Місцеве населення спалювало суху траву, через засуху та сильний вітер, вогонь швидко перекинувся на приватні будинки та до лісового масиву, що знаходиться поруч. Співробітникам лісництва вдалося оперативно локалізувати пожежу, що не дало можливості вогню поширитися на великі площі та перерости у масштабну стихію. Разом з тим, пожежею пройдено понад 12 га лісового масиву.
Боротьба з лісовими пожежами в області значно ускладнюється аномальною засухою та відсутністю опадів. Уся область, враховуючи близькість до фронту та значну замінованість територій, становить справжню порохову бочку.
Такі вкрай небезпечні та необдумані вчинки людей з випалювання трави є справжнім злочином проти природи та самих мешканців громад Харківщини. У вогні гинуть не тільники деревина, тварини, а й людське майно.