Події, пов’язані із сертифікацією лісів

22.01.2024

Представники головного та регіональних офісів, які відповідальні за розвиток сертифікації лісів у ДП «Ліси України», прийняли активну участь у семінарі «Системний підхід у реалізації FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства для України», що відбувся 16 січня 2023 року за участі керівництва міжнародного та національного офісів FSC, діючих в Україні органів сертифікації, з залученням експерта від ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України, представників ВО «Укрдержліспроект», представника постійного лісокористувача ЖОКАП «Житомироблагроліс».

Представники ДП «Ліси України» прийняли жваву участь в розгляді наступних питань:

– роль учасників FSC у підтриманні системності лісової сертифікації;

– сильні та слабкі сторони практичної реалізації FSC національного стандарту для України в частині цінностей довкілля;

– визначення напрямів постійного поліпшення діяльності учасників FSC сертифікації в частині цінностей довкілля.

Жваві дискусії, експертні погляди, обмін досвідом, обговорення про складнощі щодо практичної реалізації вимог, врахування вимог часу в умовах повномасштабної війни, – все це сприяло кращому розумінню, щодо наступних кроків стосовно реалізації вимог FSC національного стандарту для України в частині цінностей довкілля та подальшого удосконалення лісогосподарювання.

Підсумовуючи результати досліджень, системного аналізу та рекомендації провідних експертів з FSC, маючи на меті сприяння подальшому досягненню ДП «Ліси України» сталості розвитку, відповідального господарювання, уникнення невідповідностей та зменшення репутаційних ризиків учасники від ДП «Ліси України» домовились надалі забезпечити:

– розробку та впровадження типових процедур і методик, що сприятимуть безумовному та скоординованому виконанню усіх принципів FSC, зокрема в частині ідентифікації та збереженні цінностей довкілля;

– системну роботу з навчання кадрового персоналу вимогам FSC стандарту;

– напрацювання внутрішньої системи аудиту (самооцінки) з питань сертифікації.

 

 


 

13.12.2023

Офіс FSC Україна спільно з ДП «Ліси України» постійно проводять опитування утримувачів сертифікатів, аналізують результати аудитів, в результаті визначаючі потребу у підвищенні кваліфікації посадових осіб філій та лісових офісів, відповідальних за сертифікацію.

Цього місяця за участі директора FSC Україна Павла КРАВЦЯ, доцентів ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України Оксани ПАВЛІЩУК та Андрія ЧУРІЛОВА відбувся тренінг «Репрезентативні ділянки аборигенних екосистем: вимоги FSC® національного стандарту для України».

Представники 15 філій Столичного лісового офісу успішно пройшли навчання, підтвердив рівень знань через онлайн-оцінювання та отримавши сертифікати.

Отримані теоретичні знання та практичні навички матимуть важливе значення для виділення репрезентативних ділянок аборигенних екосистем, посилення їх функцій, моніторингу, охорони рідкісних видів, збереження біорізноманіття та інтегрування надалі вимог у систему менеджменту лісогосподарювання. Все це є невід’ємною складовою відповідального ведення лісового господарства згідно з вимогами FSC.

Присутніми в якості спостерігачів були представники від ДП «Ліси України» та органів сертифікації: Legallis LLC та Preferred by Nature F.M.B.A.

Проведення такого заходу додатково демонструє ДП «Ліси України» прихильність політиці та вимогам FSC в Україні.

ДП «Ліси України» вдячні за співпрацю офісу FSC Україна та надалі сприятиме ефективному впровадженню принципів FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства для України.

Для довідки: на даний час площа сертифікованих лісів ДП «Ліси України» за системою FSC складає 4,51 млн. га (68% від загальної площі), кількість сертифікованих філій – 91.