09.07.2024
Взаємодія із зацікавленими сторонами, й тими, чиї інтереси зачеплено в результаті впливу діяльності підприємств лісового господарств, є невід’ємною складовою вимог FSC національного стандарту для України.
Тому, ДП «Ліси України» підтримало ініціативу та сприяло проведенню 9 липня 2024 року тренінгу на базі філії «Маневицьке лісове господарство» на тему «Практична реалізація вимог FSC® національного стандарту для України: взаємодія із зацікавленими сторонами».
Під час заходу представники офісу FSC Україна, ГО «Екосфера» та WWF-Україна проінформували понад 20 головних спеціалістів (головні лісничі, начальники лісових відділів) філій Поліського лісового офісу, аудиторів органів сертифікації Legallis LLC та Preferred by Nature F.M.B.A. щодо належного залучення зацікавлених сторін до прийняття рішень у відповідності до вимог
FSC національного стандарту для України.
Отримані протягом тренінгу практичні навички, покращення розуміння інтересів та прав зацікавлених сторін і тих, чиї інтереси зачеплено, їх належне інформування та залучення до ухвалення рішень щодо лісів сприятимуть подальшій підтримці відповідального лісогосподарювання, уникнення конфліктів у зоні діяльності сертифікованих філій.
29.03.2024
29 березня 2024 року відбулася робоча зустріч представників FSC Україна з відповідальними за сертифікацію лісів представниками керівного апарату ДП «Ліси України» за участі відповідальних за лісову сертифікацію філій «Делятинське лісове господарство» Карпатського лісового офісу, «Березнівське лісове господарство» Поліського лісового офісу та «Богуславське лісове господарство» Столичного лісового офісу.
Під час робочої зустрічі було розглянуто результати проведеного у 2023 році дослідження щодо кращих практик відповідального лісогосподарювання, впроваджених згідно з вимогами FSC національного стандарту для України у FSC сертифікованих філіях ДП «Ліси України». До опитування протягом липня 2023 року долучилось 59 філій, які надіслали для оцінювання понад 700 розроблених документів, процедур. Найкращі напрацювання стосуються антикорупційної програми, системи внутрішнього контролю дотримання правил охорони праці та техніки безпеки, інформації щодо рідкісних видів та видів, які знаходяться під загрозою, елементи процедур залучення зацікавлених сторін, документування використання природного поновлення та збереження елементів лісу в процесі лісозаготівлі.
Серед виявлених слабких сторін є окремі суперечності деяких розпорядчих документів, часткова декларативність процедур через відсутність детальних кроків досягнення поставленої мети, застаріла термінологія, неповне врахування додатків до FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства України.
На основі отриманих результатів визначено основні напрями спільних дій для поширення кращого досвіду та оперативного коригування виявлення слабких сторін лісогосподарювання на відповідність системи FSC для усіх сертифікованих філій ДП «Ліси України».
22.01.2024
Представники головного та регіональних офісів, які відповідальні за розвиток сертифікації лісів у ДП «Ліси України», прийняли активну участь у семінарі «Системний підхід у реалізації FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства для України», що відбувся 16 січня 2023 року за участі керівництва міжнародного та національного офісів FSC, діючих в Україні органів сертифікації, з залученням експерта від ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України, представників ВО «Укрдержліспроект», представника постійного лісокористувача ЖОКАП «Житомироблагроліс».
Представники ДП «Ліси України» прийняли жваву участь в розгляді наступних питань:
– роль учасників FSC у підтриманні системності лісової сертифікації;
– сильні та слабкі сторони практичної реалізації FSC національного стандарту для України в частині цінностей довкілля;
– визначення напрямів постійного поліпшення діяльності учасників FSC сертифікації в частині цінностей довкілля.
Жваві дискусії, експертні погляди, обмін досвідом, обговорення про складнощі щодо практичної реалізації вимог, врахування вимог часу в умовах повномасштабної війни, – все це сприяло кращому розумінню, щодо наступних кроків стосовно реалізації вимог FSC національного стандарту для України в частині цінностей довкілля та подальшого удосконалення лісогосподарювання.
Підсумовуючи результати досліджень, системного аналізу та рекомендації провідних експертів з FSC, маючи на меті сприяння подальшому досягненню ДП «Ліси України» сталості розвитку, відповідального господарювання, уникнення невідповідностей та зменшення репутаційних ризиків учасники від ДП «Ліси України» домовились надалі забезпечити:
– розробку та впровадження типових процедур і методик, що сприятимуть безумовному та скоординованому виконанню усіх принципів FSC, зокрема в частині ідентифікації та збереженні цінностей довкілля;
– системну роботу з навчання кадрового персоналу вимогам FSC стандарту;
– напрацювання внутрішньої системи аудиту (самооцінки) з питань сертифікації.
13.12.2023
Офіс FSC Україна спільно з ДП «Ліси України» постійно проводять опитування утримувачів сертифікатів, аналізують результати аудитів, в результаті визначаючі потребу у підвищенні кваліфікації посадових осіб філій та лісових офісів, відповідальних за сертифікацію.
Цього місяця за участі директора FSC Україна Павла КРАВЦЯ, доцентів ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України Оксани ПАВЛІЩУК та Андрія ЧУРІЛОВА відбувся тренінг «Репрезентативні ділянки аборигенних екосистем: вимоги FSC® національного стандарту для України».
Представники 15 філій Столичного лісового офісу успішно пройшли навчання, підтвердив рівень знань через онлайн-оцінювання та отримавши сертифікати.
Отримані теоретичні знання та практичні навички матимуть важливе значення для виділення репрезентативних ділянок аборигенних екосистем, посилення їх функцій, моніторингу, охорони рідкісних видів, збереження біорізноманіття та інтегрування надалі вимог у систему менеджменту лісогосподарювання. Все це є невід’ємною складовою відповідального ведення лісового господарства згідно з вимогами FSC.
Присутніми в якості спостерігачів були представники від ДП «Ліси України» та органів сертифікації: Legallis LLC та Preferred by Nature F.M.B.A.
Проведення такого заходу додатково демонструє ДП «Ліси України» прихильність політиці та вимогам FSC в Україні.
ДП «Ліси України» вдячні за співпрацю офісу FSC Україна та надалі сприятиме ефективному впровадженню принципів FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства для України.
Для довідки: на даний час площа сертифікованих лісів ДП «Ліси України» за системою FSC складає 4,51 млн. га (68% від загальної площі), кількість сертифікованих філій – 91.