Оголошення

10.09.2024

 

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 989-р схвалено Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні та затверджено план заходів щодо її реалізації.

Зазначене рішення ухвалене з метою створення національної системи запобігання виробничим ризикам для забезпечення ефективної реалізації права працівників на безпечні та здорові умови праці.

Розпорядження розроблене на виконання статті 424 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

З метою впровадження ефективної системи управління охороною здоров’я і безпекою праці, сприяння удосконаленню діяльності в цьому напрямку філій ДП «Ліси України» розроблено Положення про ідентифікацію небезпек та оцінку професійних ризиків і можливостей в системі управління охороною здоров’я і безпекою праці в ДП «Ліси України» (далі – Положення про ідентифікацію небезпек).

Реалізація Положення про ідентифікацію небезпек забезпечить створення механізму формування та функціонування галузевої системи запобігання виробничим ризикам і заохочення до створення безпечних і здорових умов праці, яка ґрунтується на принципах усунення небезпек, оцінювання, контролю та управління ризиками, а також імплементацію норм міжнародного стандарту ISO 45001:2018 «Система управління охороною здоров’я та безпеки праці».

Згідно п. 3 наказу ДП «Ліси України» «Про запровадження пілотних проєктів із впровадження Положень з охорони праці» від 28.08.2024 №1436 з 09.09.2024 до 09.12.2024 у філії «Берегівське лісове господарство», філії «Болехівське лісове господарство», філії «Жмеринське лісове господарство», філії «Івано-Франківське лісове господарство», філії «Ізяславське лісове господарство», філії «Черкаське лісове господарство» та філії «Чернівецьке лісове господарство» розпочато пілотні проєкти із впровадження Чек-листів трьох ступенів згідно проєкту Положення про здійснення контролю за станом охорони праці у філіях ДП «Ліси України» та Карт ідентифікації небезпек та оцінки ризиків із застосуванням Матриці визначення рівнів ризиків згідно проєкту Положення про ідентифікацію небезпек та оцінку професійних ризиків і можливостей в системі управління охороною здоров’я і безпекою праці в ДП «Ліси України».

Саме так можна буде визначити їх ефективність та результативність, і зрозуміти, які пункти потребують доопрацювання для їх запровадження у всіх філіях ДП «Ліси України».

 

22.04.2024

 

З метою опанування навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених застосуванням засобів ураження в особливий період, розпочато серію навчань працівників апарату ДП «Ліси України».

Навчання за програмою прискореної підготовки проводитиметься в термін з 22 квітня по 10 травня 2024 року із залученням спеціалістів товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Кліаренс Солюшинс Юкрейн» для відпрацювання практичних навичок щодо ідентифікування вибухонебезпечних предметів та надання домедичної допомоги потерпілим.

Загалом вказане навчання пройдуть більше 300 працівників апарату ДП «Ліси України».

 

 


 

09.04.2024

 

Продовжуємо проведення тренінгів «ОСНОВИ ТА ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОГО ПІДХОДУ І РИЗИКООРІЄНТОВАНОГО МИСЛЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ» (відповідно до вимог ISO 45001:2018 та Європейської директиви 89/391/ЄЕС).

 

Перший в 2024 році тренінг буде проведено для працівників Столичного лісового офісу.

 

Дата та місце проведення:   

10 квітня 2024 року — філія «Городницьке лісове господарство»;

11 квітня 2024 року — філія «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство»;

12 квітня 2024 року — філія «Радомишльське лісомисливське господарство».

 

Організатор: журнал «Охорона праці» та  ДП «ЛІСИ УКРАЇНИ».

 

Тренінг призначений для керівників структурних підрозділів філій (лісничих), з метою отримання навичок виявляти небезпеки та управляти ризиками на робочих місцях, що дозволить суттєво знизити виробничий травматизм, зберегти життя і здоров’я працівників.

 

Слухачі тренінгу пройдуть навчання з наступних питань:

 

– Охорона праці та стан виробничого травматизму в лісовій галузі в мирний час та в умовах війни;

– Основи системного підходу і ризик-орієнтованого мислення на підприємствах лісної галузі в мирний час та в умовах війни. Кращі практики;

– Процес керування професійними ризиками на підприємстві: ідентифікація небезпек, оцінка ризиків, матриця прийнятності ризиків, запобіжні і захисні заходи;

– Практичний кейс впровадження вимог ISO 45001:2018 на підприємстві та практичний кейс керування професійними ризиками в лісовій галузі;

– Надання домедичної допомоги потерпілим під час виконання робіт у лісовій галузі;

– Проведення практичних завдань у групах.

 

Модератор – Дмитро Матвійчук, головний редактор журналу «Охорона праці», керівник академії «Управління ризиками в системах менеджменту».

 

Спікери: Андрій Мусійовський, Віталій Цопа, Тамара Білько.

 

Кожен учасник отримає сертифікат Академії керування ризиками в системах менеджменту (управління) ОЗіБП, як доказ, що вони успішно пройшли навчальний курс.

 


 

10.03.2024

 

В період з 11 березня по 29 березня 2024 року фахівцями Відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України» буде проведена перевірка дотримання законодавства з питань охорони праці, техногенної та пожежної безпеки у філіях Карпатського лісового офісу. Всього буде перевірено 9 філій лісового офісу. По закінченню перевірки 29.03.2024 буде проведена підсумкова нарада на якій будуть обговорені її результати.

 


 

30.10.2023

 

В період з 30 жовтня по 16 листопада фахівцями Відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «ЛІСИ УКРАЇНИ» будуть здійснені перевірки дотримання законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки філій, які координуються Центральним лісовим офісом. Перевірками буде охоплено 9 філій у Вінницькій, Кіровоградській та Черкаській області. За результатами перевірок 17 листопада відбудеться підсумкова нарада з директорами та інженерами з охорони праці всіх філій лісового офісу.

 


 

08.08.2023

 

З метою підвищення рівня кваліфікації інженерів з охорони праці, Відділом з охорони праці та цивільного захисту було створено та запущено електронно-інформаційний ресурс (сайт), в якому розміщена вся необхідна нормативно-правова база з охорони праці, якою повинні володіти інженери з охорони праці для ефективного виконання свої посадових обов’язків. Даний ресурс є закритим і доступ до нього мають лише інженери з охорони праці філій, лісових офісів та Відділ з охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України».

 


 

07.08.2023

 

Як показала практика проведення тренінгів з ризикоорієнтованого підходу у сфері охорони праці, які проводились для керівників структурних підрозілів філій, дані тренінги мають позитивний ефект та користуються популярністю серед лісничих. Про це свідчить значна кількість учасників які з цікавістю та наснагою виконували завдання викладачів.

Заключний тренінг «ОСНОВИ ТА ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОГО ПІДХОДУ І РИЗИКООРІЄНТОВАНОГО МИСЛЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ»  (відповідно до вимог ISO 45001:2018 та Європейської директиви 89/391/ЄЕС) для Карпатського лісового офісу буде проведено  9-11 серпня.

Дата та місце проведення: 09.08.2023 — філія «Радехівське лісомисливське господарство» 10.08.2023 – Карпатський лісовий офіс м. Львів, вул. Яворницького, 8б 11.08.2023- філія «Сколівське лісовегосподарство»

Організатор: журнал «Охорона праці» за підтримки ДП «ЛІСИ УКРАЇНИ».   Тренінг призначений для керівників структурних підрозділів філій (лісничих), з метою виявляти небезпеки та управляти ризиками на робочих місцях, що дозволить суттєво знизити виробничий травматизм, зберегти життя і здоров’я працівників.

Слухачі тренінгу пройдуть навчання з наступних питань: 1. Охорона праці та стан виробничого травматизму в лісовій галузі в мирний час та в умовах війни; 2. Основи системного підходу і ризикоорієнтованого мислення в лісовій галузі в мирний час та в умовах війни; 3. Процес керування професійними ризиками на підприємстві, ідентифікація небезпек, оцінка ризиків, матриця прийнятності ризиків, запобіжні і захисні заходи; 4. Практичний кейс впровадження вимог ISO 45001:2018 на підприємстві та практичний кейс керування професійними ризиками в лісовій галузі; 5. Надання домедичної допомоги потерпілим під час виконання робіт у лісовій галузі.

Модератор – Дмитро Матвійчук, головний редактор журналу «Охорона праці», керівник академії «Управління ризиками в системах менеджменту».

Спікери: Андрій Мусійовський, Віталій Цопа, Тамара Білько.

Кожен учасник отримає сертифікат про успішне завершення навчального тренінгу, а також навчальний посібник ISO 45001:2020 та інші корисні навчальні матеріали.

 


 

18.07.2023

 

Черговий тренінг «ОСНОВИ ТА ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОГО ПІДХОДУ І РИЗИКООРІЄНТОВАНОГО МИСЛЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ» (відповідно до вимог ISO 45001:2018 та Європейської директиви 89/391/ЄЕС) буде проведено 27 та 28 липня.

Метою проведення тренінгу є підвищення рівня знань у сфері охорони праці та впровадження європейського досвіду у сфері виробничої безпеки в ДП «Ліси України».

Дата та місце проведення: 27 липня 2023 року — Карпатський лісовий офіс  м. Ужгород , вул. Собранецька,156 28 липня 2023 року — філія «Великобичківське лісомисливське господарство»

Організатор: журнал «Охорона праці» за підтримки ДП «ЛІСИ УКРАЇНИ». Тренінг призначений для керівників структурних підрозділів філій (лісничих), з метою виявляти небезпеки та управляти ризиками на робочих місцях, що дозволить суттєво знизити виробничий травматизм, зберегти життя і здоров’я працівників.

Слухачі тренінгу пройдуть навчання з наступних питань: 1.  Охорона праці та стан виробничого травматизму в лісовій галузі в мирний час та в умовах війни; 2.  Основи системного підходу і ризикоорієнтованого мислення в лісовій галузі в мирний час та в умовах війни; 3.  Процес керування професійними ризиками на підприємстві, ідентифікація небезпек, оцінка ризиків, матриця прийнятності ризиків, запобіжні і захисні заходи; 4.  Практичний кейс впровадження вимог ISO 45001:2018 на підприємстві та практичний кейс керування професійними ризиками в лісовій галузі; 5.  Надання домедичної допомоги потерпілим під час виконання робіт у лісовій галузі.

Модератор – Дмитро Матвійчук, головний редактор журналу «Охорона праці», керівник академії «Управління ризиками в системах менеджменту».

Спікери: Андрій Мусійовський, Віталій Цопа, Тамара Білько.

Кожен учасник отримає сертифікат про успішне завершення навчального тренінгу, а також навчальний посібник ISO 45001:2020 та інші корисні навчальні матеріали.

 


 

07.06.2023

 

Безпечні умови праці працівників та збереження здоров’я під час виконання працівниками своїх посадових обов’язків є одними із пріоритетних питань у діяльності ДП «Ліси України». У зв’язку з цим ДП «Ліси України» ініційовано проведення тренінгу «ОСНОВИ ТА ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОГО ПІДХОДУ І РИЗИКООРІЄНТОВАНОГО МИСЛЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ» (відповідно до вимог ISO 45001:2018 та Європейської директиви 89/391/ЄЕС).

Метою проведення тренінгу є підвищення рівня знань у сфері охорони праці та впровадження європейського досвіду у сфері виробничої безпеки в ДП «Ліси України».

Дата та місце проведення: 15 червня 2023 року — Карпатський лісовий офіс м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського 31 16 червня  2023 року — філія «Вигодське лісове господарство»

Організатор: журнал «Охорона праці» за підтримки ДП «ЛІСИ УКРАЇНИ» Тренінг призначений для керівників структурних підрозділів філій (лісничих), з метою виявляти небезпеки та управляти ризиками на робочих місцях, що дозволить суттєво знизити виробничий травматизм, зберегти життя і здоров’я працівників.

Слухачі тренінгу пройдуть навчання з наступних питань: 1. Охорона праці та стан виробничого травматизму в лісовій галузі в мирний час та в умовах війни. 2. Основи системного підходу і ризикоорієнтованого мислення в лісовій галузі в мирний час та в умовах війни. Кращі практики. 3. Процес керування професійними ризиками на підприємстві: ідентифікація небезпек, оцінка ризиків, матриця прийнятності ризиків, запобіжні і захисні заходи. 4. Практичний кейс впровадження вимог ISO 45001:2018 на підприємстві та практичний кейс керування професійними ризиками в лісовій галузі. 5. Надання домедичної допомоги потерпілим під час виконання робіт у лісовій галузі.

Кожен учасник отримає сертифікат про успішне завершення навчального тренінгу, а також навчальний посібник ISO 45001:2020 та інші корисні навчальні матеріали.