З початку цього року ДП “Ліси України” активно почало працювати над впровадженням міжнародного стандарту ISO 45001. Стандарт передбачає побудову нової системи управління охороною здоров’я і безпекою праці на підприємстві.
Основна мета – зменшення ризику травматизму та смертельних випадків на виробництві.
Підприємство створило робочу групу з розробки нормативних актів з охорони праці на виконання вимог міжнародного стандарту. На сьогодні запроваджено Порядок керування професійними ризиками і можливостями в системі управління охороною здоров’я і безпекою праці на підприємстві та реалізовано пілотні проєкти з проведення виробничого контролю, за результатами яких розроблено проєкт Положення про його проведення з урахуванням напрацьованого досвіду безпосередньо у структурних підрозділах.
Положення про проведення виробничого контролю має в майбутньому замінити Положення про оперативний адміністративно-громадський контроль на підприємствах та організаціях лісового господарства України, який діє вже понад 25 років.
Опрацьовується проєкт Положення про аудити системи управління безпекою праці та охороною здоров’я, яке передбачає проведення внутрішніх аудитів СУ ОЗіБП в структурних підрозділах підприємства та проведення аудиту у підрядників.
На місці проведення лісогосподарських робіт запроваджуються чек-листи. Робочі місця працівників перевірятимуть за критеріями відповідності – укомплектованість бригади, наявність і застосування працівниками засобів індивідуального та колективного захисту, справність інструменту, допоміжних засобів, також укомплектованість медичної аптечки і т.д. Передбачено трирівневий контроль – від майстра до директора філії, із залученням комітетів з безпеки праці та органу управління.
Затверджено порядок керування професійними ризиками. Це безперервна багатоетапна робота, отримання зворотного зв’язку від працівників. Порядок передбачає постійне навчання і моделювання ситуації ще до початку робіт.
Дотримання цих правил ДП “Ліси України” вимагатиме і у підрядних організацій, з якими укладає договір. Перевірка дотримання вимог міжнародного стандарту у підрядників відбуватиметься у два етапи.
Перший етап – від філії підприємства призначається координатор, який постійно перевірятиме дотримання вимог безпеки праці. У разі виявлення порушення буде надаватись час для його усунення. При повторному випадку договір буде розірваний.
Другий етап – проведення аудитів. Робоча група підприємства працює над основними критеріями та відпрацьовує механізми взаємодії: планування аудиторської групи, підготовка програми аудиту, механізм проведення та оформлення результатів.
Такі аудити нададуть керівництву підприємства підтвердження, що підрядні організації працюють відповідно до встановлених вимог та сприятимуть дотриманню працівниками підрядника вимог з безпечного виконання робіт.