Виконання заходів з охорони праці

24.10.2024

 

Навчальним центром SAR, за сприяння Відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України» впродовж 21-23 жовтня проведено навчання з надання домедичної допомоги.

 

Метою тренінгу було навчити працівників надавати першу допомогу у надзвичайній ситуації, особливо перебуваючи на віддалених територіях, що збільшує час приїзду екстреної медичної допомоги, використовуючи сучасні засоби.

 

В ході навчання працівники ДП «Ліси України» ознайомились та отримали практичні навички щодо:
– алгоритму дій на місці події;
– надання домедичної допомоги потерпілим без свідомості;
– проведення серцево-легеневої реанімації;
– використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора;
– переведення потерпілого в стабільне бокове положення;
– домедичної допомоги при кровотечах та епілепсії.

 

Працівники, які пройшли навчання відмітили його ефективність та актуальність в наш час, адже в період війни необхідно бути готовим до всього.

 

 

 


12.10.2024

 

В період з 07.10.2024 по 11.10.2024 менеджером з цивільного захисту ДП «Ліси України» та провідним інженером з охорони праці Подільського лісового офісу було здійснено перевірку стану готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням, які знаходяться на балансі філій «Летичівське лісове господарство», «Старокостянтинівське лісове господарство», «Ізяславське лісове господарство», «Кременецьке лісове господарство» та «Славутське лісове господарство», що координуються Подільським лісовим офісом.

 

За результатами перевірки було складено відповідні акти та встановлено, що захисні споруди, які знаходяться на балансі філій «Ізяславське лісове господарство», «Старокостянтинівське лісове господарство» та «Славутське лісове господарство» оцінюються як готові до експлуатації, та можуть використовуватись для укриття населення. В свою чергу захисні споруди, що знаходяться на балансі філій «Кременецьке лісове господарство» та «Летичівське лісове господарство» оцінюються як обмежено готові до використання за призначенням, тому комісією було надано відповідні рекомендації щодо приведення їх у готовність, а також терміни виконання даних рекомендацій

 

 

 


12.10.2024

 

В період з 22 вересня по 11 жовтня 2024 року фахівцями Відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України» проведено перевірку дотримання законодавства з питань охорони праці, техногенної та пожежної безпеки у філіях Центрального лісового офісу.

 

Загалом перевірено 9 філій лісового офісу, що становить понад 50% від кількості філій даного регіону. В ході проведення перевірки були виявлені порушення вимог охорони праці. Серед них – необхідність впровадження ризик-орієнтованих підходів на робочих місцях, зосередження на управлінні ризиками, а також посилення контролю за безпечним виконанням лісозаготівельних робіт.

 

Керівники філій отримали відповідні акти та приписи, якими встановлено вимоги та терміни усунення виявлених порушень.

 

 


25.09.2024

 

У ДП “Ліси України” якісно змінюють підхід до охорони праці, впроваджуючи міжнародні стандарти на практиці.

 

Нещодавно робоча група затвердила нові Положення, які повністю відповідають вимогам ISO та європейським директивам. Уже розпочалося впровадження цих нововведень. А перші спеціалізовані тренінги для головних лісничих філій Поліського лісового офісу відбулися на базі Ковельської та Маневицької філій ДП «Ліси України».

 

Теоретичну підготовку для цих заходів забезпечили Дмитро Матвійчук, керівник Академії управління ризиками в системах менеджменту, Андрій Мусійовський, начальник відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України», і Олександр Боровицький, менеджер цього ж відділу. Вони роз’яснювали ключові аспекти нових Положень.

 

  1. Контроль за станом охорони праці: встановлено триступеневу систему контролю. За результатами перевірок створюватимуться чек-листи для оцінки стану безпеки.
  2. Ідентифікація небезпек та оцінка ризиків: кожен підрозділ отримуватиме Карту небезпек і оцінки ризиків. Також застосовуватимуться спеціальні Матриці для визначення рівнів ризику.
  3. Безпека підрядників: компанії, що надають послуги лісовому господарству, повинні дотримуватись тих самих стандартів безпеки, що й ДП «Ліси України».

На практичній частині учасники – керівники структурних підрозділів – отримали базові навички надання домедичної допомоги при виконанні робіт у лісі.

 

Ці знання є критично важливими, адже робота лісівників пов’язана з високим ризиком, зокрема під час заготівлі деревини, експлуатації важкої техніки або боротьби з лісовими пожежами.

 

Навчання з охорони праці триватимуть постійно, адже це не просто формальність, а ефективний спосіб запобігти травмам та нещасним випадкам, що допомагає берегти життя і здоровʼя людей.

 

 


28.08.2024

 

Впроваджуємо міжнародні стандарти: ДП «Ліси України» змінює підхід до організації охорони праці

 

Лісівники щодня працюють у складних умовах, тому дотримання правил безпеки є важливим для збереження життя та здоров’я наших співробітників.

 

Заготівля деревини, використання важкої техніки, боротьба з лісовими пожежами та багато інших процесів, які відбуваються у лісі, потребують чіткого алгоритму дій та заходів з попередження травматизму.

 

Безпека праці в ДП «Ліси України» регулюється низкою нормативно-правових документів. Частина положень є застарілими, тому підприємству важливо розробити акти, що відповідатимуть вимогам міжнародного стандарту ISO 45001.

 

Днями на базі філії «Чернівецьке лісове господарство» Подільського лісового офісу відбулося виїзне засідання робочої групи, яка займається удосконаленням регулюючих документів з охорони праці. Сформована команда фахівців із трьох лісових офісів (Подільського, Карпатського та Центрального) працювала під головуванням начальника Відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України» Андрія Мусійовського.

 

Зокрема спеціалісти з охорони праці сформували проєкти трьох Положень:

 

1. «Положення про здійснення контролю за станом охорони праці у ДП «Ліси України», яке передбачає триступеневий контроль. За результатами перевірок будуть створюватися чек-листи.

2. Положення про ідентифікацію небезпек та оцінку професійних ризиків і можливостей в системі управління охороною здоров’я і безпекою праці в ДП «Ліси України».Планується, що кожен структурний підрозділ матиме свою Карту ідентифікації небезпек та оцінки ризиків. Також будуть застосовуватися Матриці визначення рівнів ризиків.

3. Положення про безпеку при виконанні робіт та наданні послуг підрядними організаціями в ДП «Ліси України».
До роботи у лісі залучені приватні підприємці, які надають послуги з лісозаготівлі, перевезень, розвантаження та навантаження лісопродукції тощо. Їхня робота на територіях ДП «Ліси України» також потребує чітких вимог безпеки.

 

За підсумками засідання було визначено філії ДП «Ліси України», де у пілотному порядку запровадять оновлені Положення. Тільки так можна буде визначити їх ефективність та результативність, і зрозуміти, які пункти потребують доопрацювання.

 

 


20.08.2024

 

В період з 5 по 16 серпня 2024 року фахівцями Відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України» проведено перевірку дотримання законодавства з питань охорони праці, техногенної та пожежної безпеки у філіях Поліського лісового офісу.

Загалом перевірено 6 філій лісового офісу, що становить 33% від кількості філій даного регіону. В ході проведення перевірки були виявлені порушення вимог охорони праці. Керівники філій отримали відповідні акти та приписи, якими встановлено вимоги та терміни усунення виявлених порушень.

Разом з тим було перевірено 7 із 8 захисних споруд цивільного захисту, з метою оцінки стану готовності їх до використання за призначенням. За результатами оцінки стану готовності захисних споруд цивільного захисту було складено відповідні акти.

 

 


24.06.2024

 

Закінчилась 18-та конференція KWF з лісового господарства, що відбулась у містечку Шварценборн (Німеччина). Понад 450 учасників виставки з 23 країн світу представили свою продукцію щодо посадки лісу, догляду за ним і звичайно ж лісозаготівельної техніки. В той же час, значна увага приділена також спеціальному одягу, спецвзуттю та іншим засобам індивідуального захисту. ДП «Ліси України» на даному форумі також представляли фахівці працеохоронного спрямування Андрій Мусійовський – начальник Відділу охорони праці та цивільного захисту, Василь Степанишин – провідний інженер охорони праці Карпатського лісового офісу та Василь Гринишин – провідний інженер з охорони праці філії Івано-Франківське лісове господарство. Зокрема, їх багаторічний досвід став у нагоді під час дискусійних форумів спеціалізованого конгресу таких як – технічні та організаційні рішення для безпечної відстані місць рубок, переваги та ризики для працівників на робочих місцях, питання психічної стійкості працівника і звичайно ж виклики та безпека праці жінок під час здійснення лісозаготівлі.

 

 


04.06.2024

 

Впродовж трьох тижнів з 13 по 31 травня 2024 року у Подільському лісовому офісі проходили перевірки з дотримання законодавства із питань охорони праці та промислової безпеки. За цей час фахівці Відділу охорони праці і цивільного захисту ДП «Ліси України» проінспектували 9 філій у Хмельницькій, Тернопільській та Чернівецькій областях.

 

За результатами перевірок 31 травня 2024 року відбулась нарада за участі начальника Відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України», директора Подільського лісового офісу, а також керівників філій. Начальник Відділу охорони праці та цивільного захисту Андрій Мусійовський зазначив: «У лісових господарствах, де раніше були виявленні недоліки, провели відмінну роботу над помилками. Також помітно й те, що філії офісу співпрацюють одна з одною у питанні охорони праці. Лише завдяки обміну досвідом, можна вийти на належний рівень безпеки працівників. Саме тому ДП «Ліси України» робить акцент на додатковому навчанні інженерів з охорони праці. Вони мають стати справжніми лідерами».

 

Робота лісівників пов’язана з постійним ризиком. Звалювання дерев, завантаження та відвантаження лісопродукції, рух лісовими дорогами, механізоване виконання робіт – небезпека чатує усюди. Втім якщо кожен працівник на своєму робочому місці дотримується стандартів безпеки праці – ризики мінімізуються.

 

Впровадження ризик-орієнтованого підходу на робочих місцях дає позитивні результати, впродовж останніх двох років у лісових господарствах Подільського лісового офісу травматизм серед працівників значно зменшується.

 

 


13.05.2024

 

10 травня відбулась заключна сесія навчання з опанування навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених застосуванням засобів ураження в особливий період.

 

Навчання за програмою прискореної підготовки проводилось в період з 22 квітня по 10 травня із залученням спеціалістів товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Кліаренс Солюшинс Юкрейн».

 

В ході навчання працівники ДП «Ліси України» отримали практичні навички з ідентифікації вибухонебезпечних предметів та надання домедичної допомоги потерпілим від засобів ураження.

 

Загалом вказане навчання пройшли понад 300 працівників апарату ДП «Ліси України».

 

 


03.05.2024

 

2 травня 2024 року завершено проведення тренінгів у сфері охорони праці «ОСНОВИ ТА ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОГО ПІДХОДУ І РИЗИКООРІЄНТОВАНОГО МИСЛЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ» (відповідно до вимог ISO 45001:2018 та Європейської директиви 89/391/ЄЕС) для працівників філій Київської області Столичного лісового офісу.

 

Заключний тренінг проведено на базі філії «Київське лісове господарство». Керівники структурних підрозділів (лісничі) навчилися виявляти небезпеки та ризики на робочих місцях, опанували процес керування професійними ризиками на підприємстві та отримали навички з надання домедичної допомоги потерпілим у лісовій галузі.

 

У тренінгу прийняло участь понад 60 лісничих з усіх куточків Київської області.

 

 


30.04.2024

 

День пам’яті про загиблих на виробництві працеохоронна спільнота України вшанувала оригінально й по сучасному. У переддень Всесвітнього дня охорони праці, 26 квітня, відбувся онлайн-флешмоб «Мої правила безпеки», який ініціювала редакція журналу «Охорона праці» та Співтовариство з охорони праці (ESOSH). Захід, участь у якому прийняли також представники ДП “Ліси України”, почався з хвилини мовчання і вшанування пам’яті загиблих на роботі. Минулого року під час роботи в Україні загинули 472 людей, із них 164 смертельних випадки пов’язані з військовими діями.

 

Своїм баченням сьогодення сфери безпеки праці і здоров’я в Україні та головних завдань, які стоять перед працеохоронною спільнотою поділилися Сергій Савчук, Національний координатор МОП в Україні, Олексій Мірошниченко, Президент Конфедерації роботодавців України, Григорій Осовий, Голова Федерація профспілок України, Ігор Дядюра, заступник міністра економіки у 2021-2022 рр. та інші спікери.

 

За словами Сергія Савчука, відзначаючи Всесвітній день охорони праці Міжнародна організація праці формує певний тематичний фокус. Цього року такою темою є кліматичні зміни, що мають, зокрема, глобальний вплив на сферу праці. Фактично йдеться про те, яку планету ми залишаємо нашим дітям.

 

День охорони праці став в Україні каталізатором цілого комплексу заходів, які працівники сфери охорони праці впроваджують впродовж року. Найбільш ефективними з них є ті, що не залишають людей байдужими, несуть потужну енергетику. Саме до таких відноситься XIIІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей – 2024». Не зважаючи на війну, в Україні створено офіс МОП, який, за словами національного координатора, буде розширювати свою присутність, діяльність та технічну допомогу в нашій державі. Його мета – консолідувати сили потужного експертного середовища, яке опікується питаннями БЗР, та разом працювати над покрашення стану охорони праці і здоров’я.
Спільно з соціальними партнерами та урядом офіс МОП прийняв дворічну стратегію співпраці. Вона включає такі основні напрямки, як інвестиція в людей і підтримка їх під час війни; допомога підприємствам, зокрема у створенні безпечних і здорових умов праці; реформування ринку праці на основі засад належного врядування, в тому числі через соціальний діалог, і підтримка вступу України до ЄС.

 

Григорій Осовий подякував за сприяння в організації конкурсу профспілковим освітянам та запевнив, що Профспілки завжди підтримують громадські ініціативи й робитимуть це надалі.

 

Олексій Мірошниченко зазначив, що навчання з охорони праці, формування поваги до життя має починатися з дитинства та продовжуватися системно через мережу професійної і вищої освіти, інших навчальних закладів. Сьогодні з цим є проблеми, і вирішувати питання навчання з безпекових напрямків необхідно на законодавчому рівні. Президент Конфедерації роботодавців України зазначив також, що Україні має бути соромно за те, що ми досі не прийняли закон про безпеку та здоров’я на роботі (БЗР), Трудовий кодекс, що ми відстаємо від країн ЄС і надто повільно змінюємо, осучаснюємо та адаптуємо національне законодавство до міжнародного. Необхідно активізувати цей процес.
Родзинкою заходу став власне флешмоб «Моє золоте правило безпеки». Зокрема, з робіт, що надійшли на конкурс дитячого малюнка, фахівці з безпеки праці обрали для себе одну. А саме малюнок, що привернув увагу, запав у душу, надихнув на те, щоб сформулювати у короткому 30-секундному відеоролику золоте правило безпеки. В результаті вийшла надзвичайно повчальна відеозбірка золотих правил від провідних фахівців з БЗР. До слова, проглянувши 10 хвилинний відеофлешмоб, учасники заходу експромтом доповнили його власними золотими правилами.

 

Програма заходу була настільки насиченою, захоплюючою, що її учасники, вочевидь, встановили своєрідний рекорд серед усіх заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці – флешмоб тривав понад три години. Це значить, що всім було дуже цікаво, і що тема охорони праці – не вгасає!

 

 


 

15.04.2024

 

З успіхом пройшли одноденні навчальні семінари – практикуми на тему

 

«Основи та практика формування системного підходу і ризик орієнтованого мислення працівників лісової галузі» (відповідно до вимог ISO 45001:2018 та Європейської директиви 89/391/ЄЕС).

 

Мета тренінгу: дати керівникам структурних підрозділів знання та практичні навички щодо розроблення та впровадження систем управління охороною здоров’я і безпекою праці (ОЗіБП) на основі системного підходу і керування професійними ризиками. За основу взято вимоги Рамкової Директиви 89/391/ЄЕС «Про запровадження заходів, покликаних заохочувати до покращення безпеки та охорони здоров’я працівників на роботі» та стандарту ISO 45001:2018 як інструменту реалізації Концепція реформування системи управління охороною праці в Україні від 2018 року.

 

За підсумками тренінгів в філіях ДП “Ліси України”, зокрема в “Городницькому лісовому господарстві”, “Овруцькому спеціалізованому лісовому господарстві”, “Радомишльському лісомисливському господарстві” керівники структурних підрозділів опанували нові підходи у сфері охорони праці, методики керування ризиками небезпек, що дасть змогу значно знизити втрати здоров’я і життя працівників на робочих місцях, підвищити ефективність господарської діяльності.

 

Про стан безпеки праці в світі та в Україні, тенденціях та проблемах в ході тренінгу виступив головний редактор журналу «Охорона праці» Матвійчук Дмитро. Детальний аналіз травматизму в лісовій галузі зробив начальник Відділу охорони праці і цивільного захисту ДП «Ліси України» Андрій Мусійовський. Він на прикладах разом з учасниками тренінгу розкрив причини та наслідки нещасних випадків на виробництві, розробили запобіжні заходи.

 

Під керівництвом тренера професора Міжнародного Інституту Менеджменту, провідного викладача Академії управління ризиками в системах менеджменту журналу «Охорона праці», д-ра техн. наук Віталія Цопи лісівники вирішували практичні завдання щодо основ системного підходу до безпеки праці і ризикорієнтованого мислення на підприємствах, отримали навички керування професійними ризиками на підприємстві: ідентифікація небезпек, оцінка ризиків, матриця прийнятності ризиків, запобіжні і захисні заходи тощо, знайомилися з кращими практиками з керування професійними ризиками. Для навчання було використано десятки відео та фото матеріалів конкретних подій та інцидентів. Це дозволило максимально наблизити навчання до проблем, які трапляються на виробництві.

 

Завжди підвищений інтерес викликає практичне заняття щодо надання домедичної допомоги потерпілим під час виконання робіт у лісовій галузі, яке провела, доцент кафедри охорони праці та біотехнічних систем Національного університету біоресурсів і природокористування України, канд. біол. Тамара Білько. Відпрацювали сучасні методи зупинки кровотечі, серцево-легеневої реанімації тощо.

 

Слухачі, які прослухали курс, виконали практичні завдання та здали успішно тест отримали сертифікат Академії керування ризиками.

 

Високу оцінку тренінгам дав директор Столичного лісового офісу Сахнюк Віктор, який особисто пересвідчився в високому рівні заходу та ефективності практичного навчання, підкреслив зростання важливості превентивних заходів для збереження життя та здоров’я працівників. «Прості рішення нерідко рятують життя. Але цьому треба навчатися, критично мислити, оцінювати ризики на робочих місцях, і не бути байдужим до небезпек» – сказав Сахнюк Віктор.

 

За відгуками учасників тренінгу та керівників філій тренінг збагатив керівників підрозділів новими знаннями, які допоможуть кардинально змінювати ставлення до безпеки праці кожного працівника, уникати втрат.

 

 


 

01.04.2024

 

Як було анонсовано раніше, в період з 11 по 29 березня 2024 року фахівцями Відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України» проведено перевірку дотримання законодавства з питань охорони праці, техногенної та пожежної безпеки у філіях Карпатського лісового офісу. Загалом перевірено 9 філій лісового офісу, що становить 25% від кількості філій даного регіону. В ході проведення перевірки були виявлені порушення вимог охорони праці. Керівники філій отримали відповідні акти та приписи, якими встановлено вимоги та терміни усунення виявлених порушень.

По закінченні перевірки 29.03.2024 з директорами філій проведено підсумкову нараду, на якій обговорено результати перевірки. В ході проведення наради було зроблено  важливі висновки щодо покращення стану охорони праці у філіях. Серед них – необхідність впровадження ризик-орієнтованих підходів на робочих місцях, зосередження на управлінні ризиками, а також посилення контролю за безпечним виконанням лісозаготівельних робіт.

На лісосіці філії «Радехівське лісомисливське господарство»

 

На лісосіці філії «Золочівське лісове господарство»

 

 


 

05.03.2024

 

З метою оцінки стану готовності захисних  споруд цивільного захисту, в період з 04.03.2024 по 06.03.2024 менеджером з цивільного захисту Відділу охорони праці та цивільного захисту державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» здійснено перевірки у філіях «Врадіївське лісове господарство», «Миколаївське лісове господарство», що координуються Південним лісовим офісом, а також у філіях «Гайсинське лісове господарство», «Голованівське лісове господарство» та «Тульчинське лісомисливське господарство», що координуються Центральним лісовим офісом.

За результатами перевірки відзначено значну роботу по облаштуванню та утриманню в постійній готовності до використання за призначенням наявних захисних споруд посадових осіб Новоодеського лісництва філії «Миколаївське лісове господарство», Червоногреблянського лісництва філії «Гайсинське лісове господарство» та директора філії «Голованівське лісове господарство».

Директору «Врадіївське лісове господарство» необхідно ужити невідкладних заходів щодо приведення ЗСЦЗ Первомайського лісництва у належний стан.

ПРУ № 54177 Новоодеське лісництво філії «Миколаївське лісове господарство»

 

ПРУ № 02525 Червоногреблянське лісництво «Гайсинське лісове господарство»

 

ПРУ №41702 адміністративна будівля філії «Голованівське лісове господарство»

 


 

31.01.2024

26 січня на базі філії «Білоцерківське лісове господарство» ДП «Ліси України» відбувся тренінг з питань охорони праці. Фахівці Відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України» відпрацьовували навички з виявлення порушень вимог охорони праці на лісосіках, нижніх складах та в автотранспортних цехах. Кожен фахівець здійснив перевірку наданого йому структурного підрозділу, а потім результати перевірки були обговорені всіма учасниками тренінгу. Даний тренінг можна сміливо вважати успішним, адже фахівцями Відділу охорони праці та цивільного захисту були здобуті нові навички та новий досвід у сфері охорони праці.

 


 

28.12.2023

З 28.12.2023 фахівці Відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України», а також провідні інженери з охорони праці лісових офісів розпочинають навчання по програмі Лідерства для управлінської команди. Лідерство є дуже важливим, адже воно є одним із складових елементів ризик-орієнтованого підходу у сфері охорони праці, який буде впроваджено в ДП «Ліси України» найближчим часом. В середині грудня, з метою розроблення самої концепції Лідерської програми, було проведено тренінг у форматі стратегічної діагностичної сесії, а вже в січні заплановано  4 онлайн сесії згідно вказаної програми. Отже, продовжуємо розвиватись та розвиваємо охорону праці в ДП «Ліси України».

 


 

18.12.2023

В період з 6 по 15 грудня 2023 року фахівцями Відділу охорони праці та цивільного захисту ДП «Ліси України» було проведено перевірки усунення порушень та недоліків з питань охорони праці та промислової безпеки, виявлених впродовж 2023 року у 9 філіях. За результатами перевірок встановлено, що керівниками філій проведена значна робота з усунення порушень та недоліків зазначених у приписах виданих Відділом охорони праці та цивільного захисту, зокрема: – у філії «Словечанське лісове господарство», яка координується Столичним лісовим офісом усунуто 100% від виявлених порушень та недоліків; –  у філії «Кам’янець-Подільське лісове господарство», яка координується Подільським лісовим офісом усунуто 95%; –  у філії «Городоцьке лісове господарство», яка координується Поліським лісовим офісом усунуто 93%.

 


 

12.08.2023

Як і було анонсовано, 9-11 серпня відбувся заключний тренінг  з ризикоорієнтованого підходу у сфері охорони праці  «ОСНОВИ ТА ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОГО ПІДХОДУ І РИЗИКООРІЄНТОВАНОГО МИСЛЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ» (відповідно до вимог ISO 45001:2018 та Європейської директиви 89/391/ЄЕС) для Карпатського лісового офісу.

Як і на попередніх тренінгах, під час навчання було розглянуто сучасні практики системного підходу і ризикоорієнтованого мислення, проаналізовано процеси та практичний кейс керування професійними ризиками у лісовій галузі, а також проведено практичні заняття з надання домедичної допомоги.

Керівники структурних підрозділів філій з особливою цікавістю та ентузіазмом  навчалися на практиці виявляти небезпеки на робочих місцях. На сьогоднішній день дуже важливим питанням є впровадження європейських практик у сфері охорони праці. Адже європейські країни досягли у цьому значних успіхів, і ми в свою чергу не повинні від них відставати.

 

 


 

28.07.2023

Як і було анонсовано раніше, 27 та 28 липня відбувся черговий тренінг «ОСНОВИ ТА ПРАКТИКА ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНОГО ПІДХОДУ І РИЗИКООРІЄНТОВАНОГО МИСЛЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ» (відповідно до вимог ISO 45001:2018 та Європейської директиви 89/391/ЄЕС).

Керівники структурних підрозділів філій на практиці здобували навички з виявлення небезпек на робочих місцях, що у майбутньому дасть змогу значною мірою знизити виробничий травматизм та зберегти життя і здоров’я працівників.

Під час навчання було розглянуто сучасні практики системного підходу і ризикоорієнтованого мислення, проаналізовано процеси та практичний кейс керування професійними ризиками у лісовій галузі, а також проведено практичні заняття з надання домедичної допомоги.