Безпечне літо у лісі: дітки з Житомирщини відкрили для себе відпочинок на рекреаційному пункті у межах проєкту «Вікно у ліс»!

26 Червня 2026

У літню пору дітворі хочеться більше руху, пригод і нових вражень. Але для батьків не менш важливо знати, що місця для такого відпочинку справді безпечні. Саме тому розпочато другий етап проєкту «Вікно у ліс: безпека дітей», який започаткував Відділ комунікації ДП «Ліси України».

Проєкт знайомить дітей і дорослих з сучасними рекреаційними пунктами, створені лісівниками. Але найголовніше – це спеціально облаштовані безпечні простори, де немає жодних ризиків.

Віднедавна наступний етап стартував і у Столичній філії ДП «Ліси України». Першими гостями стали вихованці Міського культурно-спортивного центру Житомирської міської ради. Для більшості це було перше знайомство з лісом. Серед учасників були й діти наших захисників, які наразі боронять нашу країну. 

«Ваша ініціатива зараз справді дуже потрібна. Безпека дітей має бути на першому місці. Ми читаємо місцеві пабліки про те, що в лісах знаходять небезпечні знахідки. Через це у багатьох складається враження, що ходити до лісу взагалі не можна. Ми вдячні лісівникам за запрошення до такого неймовірного місця, де дітки можуть спокійно бавитися. Також часто бачимо в новинах, як малеча потрапляє в халепу на річках чи губиться в незнайомих місцях. Саме тому такі рекреаційні пункти сьогодні справді потрібні. Хотілося б, щоб їх ставало ще більше», – поділилися враженнями представник центру Наталія Альшевська.

Лісівники показали, як облаштований рекреаційний пункт, розповіли, чому саме такі локації є найкращим місцем для відпочинку на природі. А ще нагадали прості правила поведінки в лісі, щоб кожен відпочинок залишав після себе лише гарні спогади.

Найбільше захоплення викликав творчий майстер-клас. Діти власноруч розмалювали футболки, а потім залишали кольорові сердечка одне одному як символ дружби й тепла. 

Після цього вже ніхто не сидів на місці. Одні ганяли м’яча, інші змагалися у теніс, хтось захоплено грав у настільні ігри, а біля мангалу вже чекали смачні частування. День промайнув настільки швидко, що додому їхати зовсім не хотілося.

Такі локації вже давно стали місцем, куди люди їдуть не лише на пікнік. Тут проводять зустрічі, екскурсії, майстер-класи, сімейні вихідні та відпочивають від міського шуму. І щоразу гостей стає дедалі більше.

Попереду ще багато теплих літніх днів. Тож якщо обирати відпочинок у лісі, то саме в таких рекреаційних пунктах, де все для комфортного дозвілля. А головне – це безпечний простір, де діти й дорослі можуть спокійно проводити час на природі.

Проєкт «Вікно у ліс» триває, тож незабаром ще більше дітей зможуть цікаво, активно й повністю безпечно провести свої канікули.

Не копіюйте текст!