10.06.2024
“Понад сто громад, десятки тисяч гектарів збереженого лісу – результати міжнародного проєкту “Forest Recovery”, – генеральний директор Юрій Болоховець

 

На Чернігівщині розповіли журналістам, як відбувається процес ідентифікації та передачі самосійних лісів. Показали самозалісені ділянки, які вже передані ДП “Ліси України”. А також привітали Кіптівську громаду, яка вже вдруге передає самозалісені землі.

 

За словами представниці громади Віти Кучми, в результаті приєднання комунальних територій до державного лісового фонду громада починає отримувати податок на лісові землі, що сплачує ДП «Ліси України».

 

“Ліс належним чином захищають від пожеж, незаконних рубок та шкідників, створюються лісові дороги та інша інфраструктура (у тому числі, рекреаційні пункти). Це все за рахунок ДП «Ліси України». Мешканці громади так само мають необмежений доступ до лісових масивів для відпочинку, збору ягід, грибів тощо. Однак вони можуть насолоджуватися прогулянками по чистому, не захаращеному та здоровому лісу”, – говорить Юрій Болоховець..

 

Для ДП “Ліси України” приєднання самозалісених територій суто волонтерський проєкт. Перший дохід від реалізації деревини отримаємо лише через декілька десятків років. Наша головна мета – збільшення державного лісового фонду, зменшення ризику виникнення лісових пожеж.

 

“Участь у проєкті вже прийняли десятки громад. Але сотні наших заявок на приєднання самозалісених територій ще очікують на розгляд! Звертаюся до всіх громад – підтримайте нас, це потрібно не ДП «Ліси України», це потрібно нам з вами!”, – наголосив генеральний директор.