04.11.2024
Посилюємо контроль за відводами!

Починається робота 23 ланок, які здійснюватимуть контроль за дотриманням законодавства під час відведення і таксації лісосік. Роботи розпочнуться на днях. 

 

Перевірятимуться ділянки рубок головного користування та рубок догляду, відведених на 2025 рік. Кожна ланка складатиметься з 3 лісівників, які приїдуть із різних лісових офісів. Це дозволить уникнути конфлікту інтересів при здійсненні перевірки. 

 

Запроваджуємо двоступеневий контроль. Окрім контролюючих ланок будуть залучені представники міжрегіональних управлінь Державне агентство лісових ресурсів України, адже саме вони видають лісорубні квитки і мають бути впевнені, що відводи зроблені якісно з дотриманням вимог законодавства.  

 

Як було раніше? Обласні управління рідко проводили контрольні переліки у зв’язку з нестачею працівників для їхнього здійснення. Контрольні переліки проводилися в малій кількості, хаотично у вибірковому порядку. Це могло створювати зайвий привід для зловживань.  

 

Як це працюватиме зараз?

 

Відведення лісових ділянок для заготівлі деревини здійснює спеціалізована ланка з відведення і таксації лісосік. Спеціалісти проводять відмежування лісосік – встановлюють лісогосподарські стовпи, прорубують візири, визначають площу.  

Після відмежування ділянок, призначених у рубку, проводиться перелік дерев, обмір модельних дерев, встановлення розряду висот. За  результатами огляду стовбура і визначення наявних вад за зовнішніми ознаками дерева. Відмічені в рубку дерева розподіляють за технічною придатністю (ділові, напівділові, дров’яні). На основі зібраних даних розраховується переліково-оцінювальна відомість. 

 

У свою чергу контролююча ланка перевірить якість робіт із відмежування лісосік і технічного оформлення матеріалів відведення на відведених лісових ділянках, здійснить контрольні переліки лісосік.  

 

Роботу спеціалізованої ланки з відведення і таксації лісосік контролююча ланка вважатиме незадовільною за наступних умов: 

✔️ при розходженні даних перевірки з даними відведення понад 10% (по діловій деревині – понад 15%) по ліквідному запасу на лісосіці, ліквідному запасу окремих порід, частка яких у складі деревостану 2 і більше одиниці;  

✔️ при помилці у визначенні площі понад 2%; 

✔️при незадовільному відмежуванню лісосік; 

✔️відсутність у описовій частині відомостей при наявності на лісосіці цінних та рідкісних дерев, занесених до Червоної книги України, інших дерев, що не підлягають вирубуванню. 

 

Якість проведених контрольних оглядів перевірятиме внутрішня безпека підприємства. Якщо буде виявлено, що посадові особи провели контроль неякісно, їх притягнуть до відповідальності.