14.10.2024
Питання використання лісозаготівельної техніки та збільшення парку багатоопераційних лісозаготівельних машин було однією з пріоритетних тем для обговорення виїзної наради за участю керівництва ДП «Ліси України» у Подільському лісовому офісі

У ході наради були обговорені питання безпосередньо перспектив збільшення парку багатоопераційних лісозаготівельних машин і як наслідок того, це збільшення частки питомої ваги механізованої заготівлі лісу по відношенню до ручної заготівлі. 

 

Учасники виїзної наради оглянули роботу Харвестера та Форвардера на прохідній рубці, що проводиться у філії «Славутське лісове господарство» ДП «Ліси України». 

 

Ці дві багатоопераційні лісозаготівельні машини працюють в лісництві вже кілька років. Як пригадує та розповідає головний інженер філії «Славутське лісове господарство» Віктор Туринський – раніше для проведення подібної роботи було задіяно дві бригади по шість чоловік, які працювали вручну бензопилами. Роботи були довгими і затратними. 

 

З появою в лісництві багатоопераційних лісозаготівельних машин працювати стало значно легше та безпечніше. 

 

Як результат, що змінилось?

 

Фактично збільшився втричі обсяг заготовленої продукції, зменшилися витрати на її заготівлю. Задіяно менше людей у роботі. Один Харвестер замінює, по обсягах валки в зміну, дві бригади з шести чоловік.

 

Окрім збільшення втричі обсягу заготовленої продукції, знижується ступінь небезпеки для людей, що працюють на рубках. При роботі  багатоопераційної лісозаготівельної машини значно знижується небезпека травматизму від падіння стовбура на людину. 

 

Оператор сидить у гарно захищеній кабіні з комфортними, безпечними умовами роботи і з задоволенням виконує свою роботу, що є дуже важливим у важких умовах для праці. Важливим це є і для підприємства.  

 

Інвестуючи значні кошти у придбання багатоопераційних лісозаготівельних машин (Харвестер, Форвардер) підприємство інвестує в свій розвиток, розвиток галузі і безпеку людей. 

 

Обидві багатоопераційні лісозаготівельні машини, що використовуються філією, американського виробництва, фірми John Deere. 

 

Харвестер оснащений сучасними системами навігації та контролю, що дозволяє здійснювати точне обрізання деревини під потрібні розміри, з мінімальними втратами та пошкодженнями стовбурів. Завдяки своїй маневреності Харвестер може виконувати вибіркову заготівлю дерев, зменшуючи шкоду для ґрунту та молодих дерев. 

 

Загалом збільшення парку сучасних багатоопераційних лісозаготівельних машини дозволить більш ефективно використовувати людський ресурс та знизити витрати підприємства на лісозаготівлю.