Це питання обговорювали під час круглого столу за участю провідних українських вчених та представників екологічного комітету ВРУ, які активно залучені до процесу реформування лісового законодавства.
“Очевидно, що фундаментом нової лісової політики є перехід до природного лісівництва. Відмова від суцільних рубок головного користування на користь складних, несуцільних рубок, а також підвищення стійкості лісів завдяки формуванню різновікових мішаних насаджень”, – говорить Юрій Болоховець.
Обраний напрям повністю відповідає останнім директивам ЄС, є відповіддю на запит суспільства та сприяє сталому розвитку лісового господарства.
У нас вже є успішні приклади впровадження вибіркових методів у Карпатському регіоні, які замінили суцільні рубки.
Втім, накопичений нашими науковцями досвід запровадження природного лісівництва вимагає удосконалення регуляторної бази. Ліс — це не фабрика з виробництва деревини. Для природного лісівництва потрібні науково обґрунтовані індивідуальні рішення.
“Деякі важливі новації набули чинності цього року, але це лише перші кроки. Необхідний системний діалог та координація зусиль між науковцями, законодавцями, лісівниками-практиками та загалом еко-свідомим суспільством, щоб цей рух у напрямі природного лісівництва не зупинявся, щоб на цьому шляху ми мали чітку дорожню карту та не допускали помилкових законодавчих рішень, які дуже складно виправляти”, – резюмував Юрій Болоховець.