03.12.2024
Що потрібно для створення ПЗФ? Взаємодія природоохоронців та ДП “Ліси України”!

Представники ГО “Українська природоохоронна група” повідомили, що, нібито, філія “Дубенське лісове господарство” ДП “Ліси України” категорично відмовила у розширенні національного природного парку “Дермансько-Острозький”. А на противагу цього буде підготовлено звернення до Рівненської обласної військової адміністрації щодо створення охоронних зон для збереження плауна колючого (річного).

 

Розширення НПП “Дермансько-Острозький” пропонувалося за рахунок земель лісогосподарського призначення ДП “Ліси України” на площу понад 13 000 га.

 

Що насправді відбулося, пояснив начальник відділу лісового господарства Володимир Касюхнич:

💬 “Погодження виділення ділянок під об’єкти ПЗФ — це складний процес, у якому мають бути враховані всі ключові аспекти: екологічні та соціально-економічні питання, як того вимагає законодавство.

 

Однак, під час перевірки документів виникли деякі питання, які потребують уточнення, а саме:

✔️ Розбіжності у площах ділянок, запропонованих для розширення. Різниця з матеріалами лісовпорядкування перевищує 100 га.

✔️ Повторне включення однієї й тієї ж території. У поданих клопотаннях та експертному висновку пропонувалося включити до складу НПП 515 га, які вже були в його межах, але без вилучення.

✔️ Нечіткі та неналежної якості картографічні матеріали.

✔️ Недостовірність або застарілість даних щодо гніздування чорного лелеки у межах запропонованих ділянок. За результатами польових обстежень 2022 року, проведених працівниками НПП “Дермансько-Острозький” та філії “Дубенське лісове господарство”, місць гніздування чорного лелеки не виявлено. Про це також було повідомлено Рівненську обласну військову адміністрацію.

✔️ Відсутність повідомлень про намір проведення польових обстежень на території філії “Дубенське лісове господарство” для створення охоронних зон навколо видів, які потребують охорони, зокрема плауна колючого (річного).”

 

Окремо у відділі лісового господарства звернули увагу, що в самих клопотаннях екологи зазначили, що ці лісові ділянки добре збережені та майже не порушені. Це підтверджує, що підприємство забезпечує їхню якісну охорону та веде господарювання на засадах екологічно орієнтованого лісівництва. На територіях, які вже є частиною ПЗФ, ДП “Ліси України” чітко дотримується вимог Закону України “Про природно-заповідний фонд України”.

 

Вкотре наголошуємо на необхідності чіткого визначення та узгодження переліку лісових ділянок і їхніх площ під час формування матеріалів для створення чи зміни меж території та об’єктів ПЗФ. Просимо надавати якісно підготовлені матеріали з достовірними даними.

 

Підприємство завжди готове співпрацювати з екологічною спільнотою, створювати ПЗФ там, де це обґрунтовано, та шукати баланс між лісогосподарською діяльністю і збереженням аборигенних видів флори й фауни. Однак, процедура і вимоги законодавства мають бути дотримані.

 

Недостовірної інформації бути не повинно!!