На тому тижні ми повідомляли про дві великі локалізовані пожежі у Малій Перещепині та у Борівському лісництві філії “Полтавське лісове господарство”. Минулими вихідними їх повністю ліквідували.
Але скільки б ми не зверталися до населення не палити таку рослинність – реакції не бачимо. За цей тиждень сталося дві нових великих пожежі. Одна через людську безвідповідальність.
29 вересня у Чемужівському лісництві поблизу Змієва невідомі підпалили очерет на місцевому болоті. Вогонь перекинувся на лісовий масив. Два дні тому пожежу вдалося локалізувати на площі 17,2 га. До гасіння від ДП “Ліси України” були залучені 11 пожежних автомобілів, 2 пожежних модулі,2 трактори з плугом, 35 працівників лісової охорони. Допомагали підрозділи ДСНС. Зараз гасять залишки вогню.
Окрім людського фактору клопотів додає війна.
Інша велика пожежа 3 жовтня розгорілася у Павлоградському лісництві. Вогонь перекинувся з луків куди впав уламок ракети. Пожежу вдалося локалізувати на площі 40 га. Гасінням пожежі займаються 5 працівників лісової охорони, 2 пожежних машини і 1 трактор. Так як це велика пожежа (більше 5 га), залучені працівники ДСНС України.
За останню добу внаслідок падіння уламків ворожих дронів та ракет виникло 10 невеликих займань на Київщині, Полтавщині, Дніпропетровщині та Кіровоградщині. Їх працівники лісової охорони ліквідували за лічені хвилини.
Як бачимо, знову на цьому тижні велика пожежа через байдуже ставлення людей до природи. Знову палять суху рослинність. Страждають десятки гектар лісу.
У більшості регіонів дощів не було місяцями. Сухий грунт сприяє швидкому поширенню вогню. За попередніми прогнозами синоптиків, найвищий рівень пожежної небезпеки зберігатиметься скрізь, крім заходу та Полісся. Деяке послаблення можливе з понеділка частково на півночі та центрі.
Нагадуємо, що під час найвищого класу пожежонебезпечного періоду походи в ліс заборонені. Для цього є рекреаційні пункти. Вони облаштовані всім необхідним для відпочинку. За порушення правил пожежної безпеки в Україні передбачений штраф від 1530 до 4590 гривень. Для посадових осіб до 15 300 грн. За самовільне випалювання рослинності – 6 120 грн, для посадовців до 21 420 грн. На території заповідників штраф вдвічі більше!