29.07.2024
“Приїхали на Харківщину з допомогою для наших підшефних бригад”, – генеральний директор Юрій Болоховець

Для 71-ї окремої бригади привезли 30 FPV-дронів та спеціальне обладнання. 

 

Продовжуємо постійно перебувати на зв’язку з нашою підшефною бригадою. Військові розповідають, ситуація зараз непроста, але контрольована. Натиск окупантів стримують. Але є ще більша потреба в дронах-камікадзе (FPV). Ними можна вести як розвідку, так і завдавати ударів.

 

“А ще провели першу велику зустріч з мобілізованими воїнами-лісівниками. Дякую всім хлопцям та дівчатам, всіх дуже радий бачити!”, – говорить генеральний директор Юрій Болоховець. 

 

Спілкувалися і про реформу галузі, і про соціальні гарантії, які дає ДП “Ліси України” нашим військовим:

 

✔️ +20% до зарплати всім демобілізованим працівникам (для цього не потрібно чекати проходження довготривалої процедури отримання УБД);

✔️ гарантоване робоче місце. У разі, якщо за час служби посада була ліквідована, демобілізованому пропонується аналогічна або вища за рангом;

✔️ у разі загибелі воїна-лісівника, підприємство зобовʼязується платити дітям героя мінімальну зарплату до 18 років та взяти на себе оплату навчання у виші.

 

Звичайно ж, приїхали на зустріч з нашими колегами не з пустими руками. Привезли кожному індивідуальні тактичні набори, які точно стануть у нагоді в польових умовах, сертифікати на купівлю якісного польового одягу та взуття і смаколики. Найближчим часом забезпечимо ще 30 машинами. 

 

“Ми з нетерпінням чекаємо вдома кожного воїна-лісівника. Зарплати вже суттєво зросли і роботи вистачить усім! А поки що – бережіть себе і Україну”, – каже Юрій Болоховець. 

25.07.2024
Пересорту – стоп!

У філії «Висоцьке лісове господарство» співробітники департаменту безпеки спільно з Нацполіцією та Державною прикордонною службою затримали фуру з деревиною. Судячи з бирок, у машині перевозилася тонкомірна сосна сорту С (діаметр 15-19 см) об’ємом 36,5 м³. Насправді документам відповідала лише частина колод. За першим рядом була прихована деревина геть інших діаметрів (а відповідно, вищої ціни).

 

Фіксується склад злочину, розпочато досудове розслідування. Дотичні до оборудки співробітники філії можуть готуватися «з речами на вихід». На них очікує звільнення та підозра у скоєнні кримінального злочину.

 

Звичайно, затримали крадіїв не випадково. Департамент безпеки дякує всім, хто вчасно інформує про факти корупції.

 

Захистіть себе, повідомляйте про незаконні дії. Збережіть чесне ім’я та робоче місце. Анонімність та захист гарантуємо.

 

0-800-33-41-05

23.07.2024
Реформа продовжується: лісництво стає головним

Успішно завершено пілотний проєкт з реформування організаційної структури двох наших регіональних лісових офісів – Східного і Південного. 

 

Концепція реформи: 

✔️ прибрати зайвий адміністративний апарат і бюрократію на рівні філій (колишні лісгоспи);

✔️ передати більше повноважень з організації виробництва на рівень лісництва;

✔️ сконцентрувати адміністративні функції на рівні офісу, який перетворився на «укрупнену» філію. 

 

Що в результаті?

 

У Південному офісі зникли філії, але кількість лісництв залишилася незмінною – 68 у двох областях – Одеській і Миколаївській. Кількість працівників у виробничих підрозділах (лісничих, помічників лісничих, майстрів лісу) збільшилася з 607 до 611. Лісничі перетворилися на менеджерів. Зросли повноваження і відповідальність. 

Лісгоспні «контори» ліквідовано! Бухгалтери, юристи, кадровики зосереджені у новоствореній філії «Південний лісовий офіс». 

 

Адмінперсонал скорочено з 152 до 104 штатних одиниць! 

 

Зміна структури в Південному офісу відбулася, як кажуть, у штатному режимі.  Догляд за лісовими культурами по філії “Південний лісовий офіс” ДП «Ліси України» здійснено на кінець червня на площі 7457 гектарів (показник  2023 року – 932 гектари).

 

Перших переведено в нову структуру – лісову охорона. Площа пожеж по Південному офісу у першому півріччі 2024 року зменшилася майже у десять разів ( 0,27 га проти 2 га у 2023 році).

 

Як реформа змінила економічні показники? Побачимо це за підсумками другого півріччя. 

 

Але вже очевидно, що менеджмент Південного офісу став більш мобільним. Працює в лісі, а не в конторі.

 

Кадровий і технічний ресурс об’єднаний у підрозділах на рівні офісу – що дає можливість концентрувати ресурси для вирішення найбільш нагальних задач.

Для кращої координації між офісом та лісництвами створено декілька лісових відділень.

 

Щоб дізнатися, як реформу оцінюють самі лісівники, ми поспілкувалися з начальником Балтського лісового відділення, філії «Південний лісовий офіс» Миколою Зайчуком.

 

29-річний Микола родом з Волині. У перший день повномасштабного вторгнення потрапив в 14-ту окрему механізовану бригаду. Відбивав ворожі штурми і ходив в атаки на Київщині, Миколаївщині, Запоріжжі та під Бахмутом. Там отримав важке поранення. Після проведених операцій його демобілізували з інвалідністю III групи.

Повернувся у минулому році на посаду інженера лісових культур, підвищений до головного лісничого, т.в.о. директора колишньої філії «Ананьївське лісове господарство». З 10 липня  начальник Балтського лісового відділення.

 

💬 «Я координую роботу 15 лісництв. Штат лісництв залишили таким самим. Управлінням виробництва, фінансовими звітностями тепер займаються в регіональному офісі. Це зняло з нас додаткове непотрібне навантаження, зменшило корупційні ризики і дозволило значно збільшити зарплати. Інженери тепер працюють в лісі, а не як раніше – в конторах, занурившись у папірці. Інженер ОЗЛ більше обстежує лісові масиви, проводить рейдові роботи», – розповідає Микола Зайчук.

Скорочення адміністративного апарату дає можливість продовжувати поступово підвищення зарплат лісівників.

 

💬 «Основною функцією наших лісництв було створення «зеленого щита», для захисту від наступу пустелі. Але ми не мали ресурсів. Колективи переходили на 4-х, 3-х, інколи й одногодинний робочий день. Тепер зарплата зросла в рази. Якщо лісничий у 2020-му отримував 4500 гривень на місяць, наразі – 22 тисячі, майстер лісу отримував 3400, зараз 14500. І це не межа. За умови виконання планових показників виплачується премія», – каже Микола.

 

У галузі  почали стабільно виплачувати заробітну плату тому і почали приходити молоді спеціалісти, які ще вчора були студентами.

 

💬 «Самі створюємо внутрішній кадровий резерв. Взяли 23-річного хлопця з вищою лісовою освітою. Він побудував систему поливу коробів для виготовлення посадкового матеріалу. Показники зросли. Проявляє розумну ініціативу – вже на посаді лісничого. І ще одне лісництво теж очолив молодий хлопець. Залучаємо також ветеранів, перенавчаємо їх, підтримуємо у роботі і допомагаємо адаптуватися до цивільного життя. Після початку реформи лише за минулий рік реалізовано продукції на майже 20 млн – до реформи було понад 7 млн грн. Різниця колосальна», – розповідає Микола.

 

Нарешті майстри лісу вже не їздять на велосипедах чи власних авто. Лісництва отримали декілька авто: Suzuki Jimny для патрулювання лісових масивів, решта – Mitsubishi L 200, які  обладнують лісопожежними модулями. З’явилися 4 трактори Lovol TH 854 для проведення лісокультурних робіт.

 

Микола Зайчук не впевнений, що продовження реформи сприймається позитивно абсолютно всіма. Завжди є люди, які тримаються за старе. Але молодь і ті, хто налаштований на розвиток, зміни в роботі Південного офісу безперечно підтримують.

18.07.2024
Цього року ДП «Ліси України» здійснило закупівлю і почало активно використовувати електронні мірні вилки

На території філії «Звягельське лісове господарство» нещодавно відбувся семінар-навчання з використання електронних мірних вилок Haglöf Digitech Professional DP II+ 650 mm.

 

Переваги електронних мірних вилок: 

➕ точність вимірювань діаметра деревини і відповідно до об’єму лісових ресурсів;

➕ стандартизація процесу вимірювань;

➕ автоматичне зберігання даних, що полегшує їхній подальший аналіз та обробку;

➕ можливості підключення до комп’ютера або мобільного пристрою; 

➕ крім базових функцій обміру дерев, наявні додаткові можливості, а саме попередній вибір основних порід та їхній порядок, подвійний замір дерева, обрахунок центральної ступені ділянки, введення модельного ряду.

 

Перехід на електронні вилки також значно оптимізує процес відведення ділянки і підготовки матеріалів для виписки електронного лісорубного квитка. Забезпечує точність та коректність вимірів. Саме завдяки таким сучасним технологіям «Ліси України» збільшують рентабельність і ефективність виробництва.

17.07.2024
Вже 92 філії ДП “Ліси України” є FSC сертифікованими

Наявність такого сертифікату означає, що деревина, яка використовується у виробництві, походить з відповідально керованих лісів та відстежується на кожній із ланок ланцюга постачання.

 

Відповідність вимогам FSC національного стандарту для України – це постійна та кропітка робота лісівників. ДП «Ліси України» постійно аналізують результати аудитів задля розуміння сильних та слабких сторін утримувачів сертифікатів. Також це визначає потребу у підвищенні кваліфікації посадових осіб філій та лісових офісів, відповідальних за сертифікацію.

 

Практичний тренінг з питань взаємодії із зацікавленими сторонами представники FSC Україна, ГО “Екосфера” та WWF-Україна провели для лісівників на Волині. 20 працівників лісового господарства — головні лісничі та начальники лісових відділів філій Поліського лісового офісу – вдосконалили свої навички щодо вимог FSC національного стандарту для України в частині інформування та залучення зацікавлених сторін до ухвалення рішень щодо лісів. 

 

Філії ДП “Ліси України” ведуть відповідальне лісогосподарювання. А тому процеси інформування суспільства, залучення місцевих громад до ухвалення рішень, які принесуть користь для суспільства і довкілля, є невід’ємною його складовою. Саме про це говорили під час тренінгу. Головний акцент – на дотриманні чіткого планування, організації процесів, а не реагування по ситуації. Це важлива складова у попередженні конфліктних ситуацій.

 

На тренінгу відпрацювали практичні навички в групах, розглянули ситуативні вправи, провели рольові ігри.

 

Участь у навчальному курсі підтверджена відповідними сертифікатами від FSC Україна. Дякуємо нашим партнерам за надану можливість. Це дозволить успішно конкурувати на міжнародних ринках, забезпечуючи баланс екологічних, економічних та соціальних інтересів щодо лісів та ведення господарства. Ми і надалі сприятимемо ефективному впровадженню принципів FSC у веденні лісового господарства для України.

15.07.2024
Цьогоріч рекреаційні пункти ДП «Ліси України» відвідало понад 2 мільйони українців

В Україну прийшла аравійська спека. Нагадуємо, у цей період безпечно відпочивати у лісі можна лише на території рекреаційних пунктів! Таких пунктів у ДП «Ліси України» понад тисяча.

 

Протягом першого півріччя 2024-го ми відкрили 15 нових рекреаційних пунктів — це сучасні комплекси відпочину з усією інфраструктурою. Завершується будівництво ще 10 пунктів. Всього з 2023 року за програмою розвитку рекреації в Україні відкрито 72 центри безпечного відпочинку в лісі!  

 

Серед пунктів, які відкрилися за останній час: рекреація на базі Горбачівського лісництва Північний лісовий офіс. Найбільша в області! Має зручне розташування на автошляху, який сполучає Київ та Чернігів. Для відвідувачів доступні альтанки та навіси, дитячі та спортивні ігрові майданчики, місце для розведення багаття, стежки для прогулянок. Лави оснащені сонячними батареями. Завдяки ним можна підзаряджати гаджети. Є вбиральні, зона для паркування. Відвідування рекреаційних пунктів — безкоштовне❗️

 

Відкрита для відвідувачів і рекреація, створена до реформи лісового господарства. Це 1039 пунктів. За ними здійснюється постійний догляд — виконуються ремонти (часто це ліквідація наслідків вандалізму, крадіжок), пункти дообладнуються, розширюються. 

 

Так, на Чернігівщині цього року наші працівники добудовали старий рекреаційний пункту «Крупичполе». Встановили нові альтанки, влаштували доріжки. 

Приємно, що наші інвестиції та наші зусилля мають результат. 

 

Популярність рекреаційної мережи зростає: за нашими оцінками цього року кількість відвідувачів вже перевищила 2 мільйони. До кінця року очікуємо понад 5 мільйонів відвідувачів. 

 

Але найголовніше, що розвиток рекреаційної мережі – це те, що реально впливає на пожежну безпеку! За перші 5 місяців 2024 року порівняно з 2023 роком середня площа пожеж в лісах ДП «Ліси України» зменшилася у 1,5 рази!

09.07.2024
“Співробітник однієї з філій ДП “Ліси України” попередив щодо спроби керівника незаконно вивезти деревину”, – генеральний директор Юрій Болоховець

Кругова порука повинна відійти у минуле. Майстри лісу, помічники лісничого, лісничі мають можливість сказати «ні» спробам втягнути їх у незаконні оборудки без ризику втратити посаду.

 

Минулого тижня на номер гарячої лінії Департаменту безпеки ДП “Ліси України”  0-800-33-41-05 надійшов сигнал. Лісничий примушував підлеглого відпустити ділову деревину як дрова. Підлеглий не став терпіти, розуміючи, що його намагаються зробити співучасником злочину.

 

На місце оперативно виїхали співробітники внутрішньої безпеки, була викликана поліція, спеціалізована екологічна прокуратура. Вантажівка з деревиною затримана, триває слідство.

 

“Співробітник, який не злякався керівництва, отримає матеріальне заохочення. А «керівництво» буде звільнено та отримає підозру у спробі вчинення кримінального злочину. Департамент безпеки обіцяє прослідкувати, щоб на співробітника у подальшому не здійснювався тиск”, – говорить Юрій Болоховець.

 

Закликаємо працівників лісництв не піддаватися на залякування та погрози, не включатися у чиїсь корупційні схеми, за які вам доведеться відповідати. Захистить себе, повідомляйте про незаконні дії. Збережіть чесне ім’я та робоче місце…

 

Анонімність та захист гарантуємо.

0-800-33-41-05 

03.07.2024
“Закрили переробку – збільшили прибуток підприємства та зарплати працівників”, – генеральний директор Юрій Болоховець

Продавати необроблену деревину за ринковими цінами для держави значно вигідніше, ніж займатися пиломатеріалами. Ми постійно на цьому наголошували. Результати першого півріччя 2024 року це підтверджують. 

 

Цьогорічний дохід ДП “Ліси України” (11,14 млрд грн) вище, ніж за шість місяців минулого року, коли переробні цехи ще працювали. Відсутність власної переробки повністю компенсована збільшенням реалізації необробленої деревини на 15%.

 

Ми позбулися не лише переробки, але й значних дотаційних активів, які ФДМУ реалізує через Prozorro. Утримання непрофільних активів роками лише вимивало кошти підприємства. 

 

Як наслідок — очікуємо значного зростання прибутку підприємства❗️

 

“Говорити про конкретні цифри зарано, але це плюс сотні мільйонів гривень до минулорічного показника. У виграші не лише держава. Цього року ми суттєво збільшили зарплати працівників низових ланок – майстрів лісу, помічників лісничих, лісничих”, – каже Юрій Болоховець. 

 

Забезпечуємо підвищені соціальні гарантії для демобілізованих, яких у підприємства вже понад 500. Підтягнули розцінки за роботи підрядників, які вимушені виживати в умовах загострення кадрового дефіциту. 

 

Ми значно збільшили витрати на ЗСУ. Майже щоденно на фронт відправляється чергова партія допомоги.

 

“Не секрет, що мізерні зарплати у держлісгоспах подекуди компенсувалися тіньовими заробітками. Реформа все змінила. ДП «Ліси України» перейшло до моделі ринкових зарплат і прозорих умов організації виробництва. Ефективно господарюємо, чесно заробляємо”, – наголосив Юрій Болоховець.

02.07.2024
Директор департаменту з персоналу ДП «Ліси України» Костянтин Войцеховський фіналіст HR PRO AWARDS

Це престижна всеукраїнська щорічна премія для СЕО та HR-професіоналів. Костянтин Войцеховський один із двох фіналістів у номінації «HR року 2024». ДП «Ліси України» виступає у номінації «HR бізнес у трансформації».

 

ТОП-6 досягнень Костянтина Войцеховського:

 

✔️ Грейдингова система оплати праці. Розмір оплати праці на підприємстві визначається за комплексом об’єктивних критеріїв. Система мотивує персонал до розвитку особистих компетенцій, створює ринкові умови праці, дозволяє залучати професіоналів із ринку.

 

✔️ Уніфікація штатного розпису у структурних підрозділах підприємства за єдиними корпоративними стандартами. Завдяки єдиним стандартам компанія більш ефективно використовує персонал, скорочений надмірний адміністративний апарат. 

 

✔️ Єдиний колективний договір, який регламентує зважену і справедливу систему соціальних гарантій для працівників підприємства. Розроблена додаткова система соціальної підтримки учасників бойових дій. 

 

✔️ Програма підвищення кваліфікації співробітників, яка базується на визначені рівня підготовки, знань та компетенцій за основними напрямами. Запроваджені онлайн і офлайн семінари, тренінги для керівників, є можливість перекваліфікації. 

 

✔️ Реалізація пілотного проєкту з впровадження більш простої та ефективної корпоративної структури компанії, де основною виробничою ланкою виступає лісництво. Реформа має призвести до значного скорочення адміністративного апарату.

 

✔️ Система кадрового резерву. Призначення на посади відбувається шляхом прозорого відбору.

 

Команда ДП «Ліси України» вболіває за Костянтина Войцеховського і чекає на результати HR PRO AWARDS!

01.07.2024
“З фронту повернулися понад 500 працівників підприємства”, – генеральний директор Юрій Болоховець

ДП “Ліси України”, напевно, єдина компанія в країні, де майже 100% демобілізованих працівників залишаються працювати на підприємстві.

 

30-річний Сергій Криволап починав із майстра лісу. До війни працював помічником лісничого в Остерському лісництві. Мобілізувався в грудні 2022 року – добровільно! 

 

Пройшов навчання у Німеччині на посаду командира взводу ДШВ. Воював на Запорізькому напрямку у складі 82-ї окремої десантно штурмової бригади. Рідний брат Сергія теж лісівник, теж пішов захищати країну, але зник безвісті. Олишівське лісництво об’єднали з Горбачівським, посаду Сергія скоротили. Але ми запропонували демобілізовану воїну іншу – вищу посаду інженера лісового господарства. Оклад збільшився на 50%. 

 

Таких випадків у нас десятки, якщо не сотні.  Якщо посада ліквідується або скорочується, права на роботу в ДП «Ліси України» стовідсотково зберігається. Ба більше, намагаємося запропонувати кращі умови, сприяти кар’єрному зростанню та навчанні тим, хто цього хоче.

 

Якщо стан здоров’я не дозволяє виконувати фізичну роботу, знаходимо альтернативу. 

 

“Навесні під час поїздок зустрілися з одним важко пораненим ветераном, який фізично не міг повернутися на звичне робоче місце. Запропонували йому «офісну» роботу в одному з пунктів моніторингу виникнення пожеж. Проте хлопець оформив інвалідність, вирішив купити квартиру та переїхати у місто, хоча у нього була дуже непогана можливість залишитися в колективі та виконувати посильне навантаження. Додам, що всім учасникам бойових дій ДП «Ліси України» виплачує плюс 20% до окладу та щорічну премію до 15 тисяч гривень. Для всіх демобілізованих запровадили додаткові оплачувані відпустки до двох тижнів. Компенсуємо вартість дров на опалення. Навіть не знаю, хто ще пропонує такі умови”, – каже Юрій Болоховець.